Home » Rodzina »

W 1991 r. kard. Ratzigner miał lekki wylew krwi do mózgu. Miesiąc później wylew miała też jego siostra Maria. Zmarła następnego dnia.

 

Kard. Schönborn o najbardziej wzruszającej rozmowie z Benedyktem.

Kard. Christoph Schönborn – ANSA

15/04/2017 19:58

90. urodziny Benedykta XVI są okazją do wielu wspomnień. Kard. Christoph Schönborn, jako były student, był swego czasu bardzo bliski Papieżowi Seniorowi. W wywiadzie dla włoskiej telewizji TV2000 opowiada o bardzo ważnej dla nich obu rozmowie, która miała miejsce tuż po konklawe w 2005 r.Kard. Schönborn przypomina, że w 1991 r. kard. Ratzigner miał lekki wylew krwi do mózgu. Z tego względu nie mógł przybyć na jego święcenia biskupie w Wiedniu. Miesiąc później wylew miała też jego siostra Maria, „która zawsze mu towarzyszyła, w pełni mu oddana, pokorna, inteligentna, święta kobieta” – wspomina kard. Schönborn. Tym razem wylew był bardzo poważny. Stało się to nad grobem rodziców. Zmarła następnego dnia.Podczas pierwszego spotkania z nowowybranym Papieżem Benedyktem XVI kard. Schönborn powiedział mu: „Ojcze Święty, wczoraj podczas wyboru, dużo myślałem o Twojej siostrze Marii i zastanawiałem się, czy nie prosiła ona Pana, by wziął jej życie, a zachował jej brata”. Papież odpowiedział: „Myślę, że tak”. Była to najbardziej wzruszająca chwila ze wszystkich naszych spotkań – dodał metropolita Wiednia.

kb/ rv

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
W 1991 r. kard. Ratzigner miał lekki wylew krwi do mózgu. Miesiąc później wylew miała też jego siostra Maria. Zmarła następnego dnia.  

Related Posts

  • No Related Posts

About the author

KSM - Media Corporation for Evangelization _____________________ Catholic Youth Studio - KSM 183 Roncesvalles Avenue Toronto, ON M6R 2L5 Canada Charity Registration No. 88065-0148-RR0001