Home » Rodzina »

Na aktualność objawień fatimskich zwracają uwagę polscy biskupi…

 

Polscy biskupi: objawienia w Fatimie są stale aktualne.

Polscy biskupi: objawienia w Fatimie są stale aktualne – AP

13/05/2017 14:46

Na aktualność objawień fatimskich zwracają uwagę polscy biskupi w liście pasterskim z okazji 100-tnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Wzywają, by ten kto pragnie przyjąć orędzie fatimskie, nie lękał się wstąpić na drogę ewangelicznej odnowy życia, pokuty i modlitwy wynagradzającej za nawrócenie błądzących.

W dokumencie biskupi podkreślają, że orędzie fatimskie kierowane jest nieprzerwanie do całego Kościoła. Wzywają także wiernych do podjęcia orędzia Matki Bożej. Mówi ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

„Oczy całego świata w tych dniach są zwrócone na Fatimę. Biskupi polscy w specjalnym liście podkreślają, że objawienia fatimskie należą do najbardziej znaczących w życiu Kościoła i nie tracą dziś nic ze swojej aktualności. Księża biskupi zachęcają do obchodzenia pięciu pierwszych sobót miesiąca i do modlitwy różańcowej, o co prosiła Matka Boża w Fatimie” – powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik.

6 czerwca biskupi polscy dokonają odnowienia Aktu poświęcenia Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi. Uroczystość będzie miała miejsce w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.

R. Łączny, KAI/ rv

 

 

 

 

 

 

 

 
Na aktualność objawień fatimskich zwracają uwagę polscy biskupi…  

Related Posts

  • No Related Posts